Oi! Oi! volové, tak je to konečně tady. Redakční systém je hotovej, takže v současný době budeme přidávat věci přímo my redaktoři, jejichž řady se i rozšířili o pár lidí, takže Peddy, Kish, Šafy, Vlad_the_Bulldog, Misantroop, Kolči, Urby a Okoun. Starou verzi BB se všemi těmi rozhovory a historiemi najdete na následujícím odkazu . Snad to pojede teď o něco líp, nápadů na rozhovory je dost, CD a LP taktéž, takže nám zachovejte přízeň. Kontakt na redakci zustava stejny redakce@backstreetbattalion.com
Vaše redakce

Posledni novinky:


Best Of Les Vilains

x_1476_lv_best.pngNa Askania Productions vyjde bestofka Les Vilains.
Autor: Peddy  • Datum: 10.05.2019

EP od Mortalis

x_1475_mortalis.jpgNa Mendeku Diskak vychází debut mexickým Mortalis s názvem Enemigos. Poslechněte na odkazu dole.
Autor: Peddy  •  Odkaz  •  Datum: 29.04.2019

Nejnovější recenze:


Gol Nord - Llevant U.E. Rock´n´Oi!

Prevail - LP -


1182_golnord.jpgTohle je repress španělského fotbalového projektu se členy Glory Boys, Riot Squad a Shaved Dogs, který vychází na Prevail Records. Původní verze vyšla v roce 2006 na CD a o rok později jako LP na Dim Records. Současná verze vychází ve dvou barevných verzích (červená a modrá) a s dvěma různými obaly (které se mi oba líbí víc, než ten původní) plus tespress (s obalem alá Tolbiac Toads). Jinak na desce je celkem 14 songů (včetně Intra), z čehož jsou polovina covery od 2 Minutos (Todo lo Miro), Dimple Minds (Durstige Männer), Dire Straits (Walk of Life, kde i na začátku coveru jsou klávesy), Zóna A (Cervena Armada), Skinkorps (Vive la Biere), Cockney Rejects (Hate of the City) a Sham 69 (Ulster). Covery, ale i jejich vlastní songy jsou hozené do fotbalové tématiky, která se týká jejich fotbalového klubu Levante UD, který byl založen v roce 1909. Jinak kapela je pětičlenná a v jejich muzice je to slyšet…covery jsou super a jejich věci taktéž – třeba určitě Forca on Tour, Sempre Presents nebo Llevant + Alcohol, kde jsou skvělé singalongy a která je melodická, ale i tvrdší věci třeba Llevant U.E. Skinheads a rychlejší sypačky 3u24. Uvnitř je pak papír s texty, fotkami, krátká historie kapely (jen španělsky) a k tomu dva pohledy. Akorát u některých songů nesedí texty s názvem, ale když se zaposloucháte, tak to poznáte. Kdo má rád Glory Boys, Mercancias a další španělské kapely, tak tohle ocení, protože to jsou vlastně Glory Boys s jiným zpěvákem při zachování tvrdosti i melodie. Parádní reedice na novém labelu, který se asi začíná projevovat kvalitními a zajímavými nahrávkami.
Autor: Peddy  •  Hodnocení: 8  •  Datum: 22.05.2019

Marass/The Nitters - Punks not Red

Olifant Records - EP -


1181_marass_nitters.jpgSplit EPko dvou polských kapel, které zpívají ve své mateřštině vyšlo v roce 2018 na Olifantu a je limitová no 300 kousky (150 s tímto a 150 s jiným obalem). Každá banda zde má jeden song, který se jmenuje Punx Not Red. U The Nitters je převzatý z jejich jediného alba z roku 2007 Nic Nas Nie Paca, Marass to pak mají nahrané extra. Nitters jsou více vyhraní, přeci jen hrají v pěti, tempo je střední a celým songem provází fajn kytarová vyhrávka. Zajímavostí taky je, že tenhle song zcoveroval Stavros pro svůj projekt Spirit of Patriot. Zpěv Nitters je také více zpívaný a ne křičený, jako je tomu u Marass. Ty nahráli toto album ve třech, kdy kytaru i basu nahrával jeden člověk. Song je rychlejší díky rytmu bicích a taky je zde ústřední vyhrávka, která Vás provází celým songem. Oba dva songy se vyjadřují k problematice ovlivňování punku rudou svoločí. Jinak oba texty najdete na druhé straně obalu desky. Fajn věc s klasickým polským zvukem.
Autor: Peddy  •  Hodnocení: 7/8  •  Datum: 14.05.2019

Nejnovější rozhovory:


Hammer and the Nails

2017

Autor: Peddy  •  Datum: 15.03.2017

Drakkar

2017

Autor: Peddy  •  Datum: 23.01.2017

Nejnovější koncerty:


x_429_streetkids.jpgInfo: SK

x_428_pce.jpgInfo: Pardubice