Oi! Oi! volové, tak je to konečně tady. Redakční systém je hotovej, takže v současný době budeme přidávat věci přímo my redaktoři, jejichž řady se i rozšířili o pár lidí, takže Peddy, Kish, Šafy, Vlad_the_Bulldog, Misantroop, Kolči, Urby a Okoun. Starou verzi BB se všemi těmi rozhovory a historiemi najdete na následujícím odkazu . Snad to pojede teď o něco líp, nápadů na rozhovory je dost, CD a LP taktéž, takže nám zachovejte přízeň. Kontakt na redakci zustava stejny redakce@backstreetbattalion.com
Vaše redakce

Posledni novinky:


Best Of Les Vilains

x_1476_lv_best.pngNa Askania Productions vyjde bestofka Les Vilains.
Autor: Peddy  • Datum: 10.05.2019

EP od Mortalis

x_1475_mortalis.jpgNa Mendeku Diskak vychází debut mexickým Mortalis s názvem Enemigos. Poslechněte na odkazu dole.
Autor: Peddy  •  Odkaz  •  Datum: 29.04.2019

Nejnovější recenze:


Marass/The Nitters - Punks not Red

Olifant Records - EP -


1181_marass_nitters.jpgSplit EPko dvou polských kapel, které zpívají ve své mateřštině vyšlo v roce 2018 na Olifantu a je limitová no 300 kousky (150 s tímto a 150 s jiným obalem). Každá banda zde má jeden song, který se jmenuje Punx Not Red. U The Nitters je převzatý z jejich jediného alba z roku 2007 Nic Nas Nie Paca, Marass to pak mají nahrané extra. Nitters jsou více vyhraní, přeci jen hrají v pěti, tempo je střední a celým songem provází fajn kytarová vyhrávka. Zajímavostí taky je, že tenhle song zcoveroval Stavros pro svůj projekt Spirit of Patriot. Zpěv Nitters je také více zpívaný a ne křičený, jako je tomu u Marass. Ty nahráli toto album ve třech, kdy kytaru i basu nahrával jeden člověk. Song je rychlejší díky rytmu bicích a taky je zde ústřední vyhrávka, která Vás provází celým songem. Oba dva songy se vyjadřují k problematice ovlivňování punku rudou svoločí. Jinak oba texty najdete na druhé straně obalu desky. Fajn věc s klasickým polským zvukem.
Autor: Peddy  •  Hodnocení: 7/8  •  Datum: 14.05.2019

Codi de Silenci/Sabotage - s/t

Bords de Seine/Fénix Records - EP -


1180_sab_cds.jpgSplit EPko, které vychází jako dvanáctipalec od katalánských Codi de Silenci a švédských Sabotage vydalo Bords de Seine spolu s Fénix Records v počtu 500 kousků na černím vinylu + 12 testpressů. Každá kapela zde má dva songy ve své mateřštině a kdo sleduje novinky, tak jistě ví, že to jsou všechno covery. Desku otevírají Codi de Silenci s válem Records (což se dá přeložit jako Vzpomínky), což je v originále Moder Svea od Enharjarny a druhej song je El Futur (Budoucnost) a to není nic jiného než kultovní Ny Tid od Midgards Soner. Takže za mě první strana na pohodu :). Druhou stranu otevírá Stolt och stark od Ultima Thule, což je je jediná se zachovaným textem a dál tam je Skitgata (Hnusné místo) a to není nic jiného než Zero Street od Rogues z Detroitu. No takže druhá strana ještě lepší…samý kultovky. Tak Codi de Silenci hrají věci velmi podobně jako originály a před El Futur je i mluvené intro, stejně jako u originálu. Song Records je osobní text o vzpomínkách na mrtvého člověka, kdy na začátku se vše může temné, ale vzpomínky zůstanou v srdci a změní se ve světlo, které nás povede dál. El Futur je o tom, jak je třeba zatnout zuby a vyrazit dopředu vstříc budoucnosti, která není občas růžová. Skitgata je o čtvrtích/ulicích ve Stockholmu, kde jsou zapálená auta a kde září gangy a lítají kulky. Stolt och Stark je tak profláklá, že ji nebudu komentovat. Na parádním temném obalu spolupracoval Tlustej Tony, uvnitř je pak papír s texty – v jejich mateřštině/angličtině, mrakama fotek a děkovačkou. Nebudu číselně hodnotit, protože jsou to „jen“ covery ale určitě doporučuju, protože to jsou covery od kapel, co já mám osobně hodně vysoko na svém žebříčku a tohle je po hudebné stránce naprosto perfektně zvládnuto. Super.
Autor: Peddy  •  Hodnocení:  •  Datum: 13.05.2019

Nejnovější rozhovory:


Hammer and the Nails

2017

Autor: Peddy  •  Datum: 15.03.2017

Drakkar

2017

Autor: Peddy  •  Datum: 23.01.2017

Nejnovější koncerty:


x_429_streetkids.jpgInfo: SK

x_428_pce.jpgInfo: Pardubice